Praktyka Integrancji Dynamiki Narodzin

Termin: do ustalenia.

Program warsztatów koncentruje na wprowadzeniu do metody Transitions czyli Intorduction oraz Experience (Doświadczenie).

 

Wprowadzenie do metody Transitions czyli Intorduction

– przestawienie zasad pracy metodą Transitions

– wprowadzenie do współczesnej terapii prenatalnej

– fizjologiczne aspekty narodzin i ich wpływ na wzorce zachowań i postaw życiowych

– praca osobista każdego z uczestników

 

Experience (Doświadczenie)

– ćwiczenia praktyczne w grupach

– ćwiczenia praktyczne indywidualne

– ponowne narodziny

Podczas pracy grupowej i indywidualnej poznasz teorię i sprawdzisz w praktyce

– w jaki sposób przychodzimy na ten świat i czym jest to doświadczenie dla Ciebie

– zyskasz możliwość odkrycia, jak narodziny ukształtowały Twoją osobowość – poznasz praktyczną metodę jak możesz zmienić i uzdrowić niekorzystny wzorzec

Warsztat wzmacnia umiejętność bycia obecnym dla siebie i dla innych. Uczy świadomego bycia tu i teraz.

Pomyśl …

Jak wyglądają twoje relacje z innymi ludźmi?
Czy jesteś konsekwentny w realizowaniu celów?
Czy jesteś zorganizowany?
Czy jesteś decyzyjny?
A co z twoim poczuciem radości na co dzień?
Czy zdajesz sobie sprawę, dlaczego jesteś jaki jesteś?
Co kieruje tobą w życiu?

Czy wiesz, że twoje narodziny mają wpływ na teraźniejszość …. I czy wiesz, że możesz zmienić schematy, które kierują twoim życiem?

Metoda Transitions  jest oparta na odkryciach z zakresu psychologii okołoporodowej. Jej celem jest zidentyfikowanie traum poprzez pracę z pamięcią ciała oraz ukrytych w podświadomości przekonań. Pozwala dotrzeć do miejsc pierwotnego zranienia i wprowadzeniu podstaw nowego wzorca reakcji.

Jeszcze 40 lat temu powszechnie uważano, że dziecko przychodząc na świat nic nie czuje i nic nie pamięta. Te błędne przekonania pokutują do dzisiaj, często w postawie rodziców, którzy swoje krzywdzące podejście do potomka kwitują stwierdzeniem „jest mały – nie będzie tego pamiętał; dzieci do trzeciego roku nie pamiętają”.

Dzisiaj nikogo nie dziwi, gdy w obliczu problemów w życiu osobistym lub zawodowym psycholog zadaje pytanie o dzieciństwo. Wreszcie zaczynamy zauważać głęboki związek pomiędzy pierwszymi, najwcześniejszymi doświadczeniami z życia a teraźniejszością.

Okoliczności, w jakich dane nam było przyjść na ten świat, jak zostaliśmy tutaj powitani i co w najwcześniejszym okresie przekazali nam rodzice bądź opiekunowie ma w naszym dorosłym życiu decydujące znaczenie.

Metoda Transitions – Integrative Birth Dynamics Practice (Tansitions – Praktyka Integracji Dynamiki Narodzin) jest oparta na najnowszych odkryciach i badaniach z zakresu psychologii pre- i perinatalnej. Nurt ten rozwinął się w latach 80-tych głównie za sprawą Williama Emersona PhD oraz Karltona Terry’ego – pionierów i twórców współczesnej edukacji prenatalnej.

Celem pracy techniką TRANSITIONS jest zidentyfikowanie traum przed i okołoporodowych poprzez prace z pamięcią ciała, oraz ujawnienie ukrytych w podświadomości przekonań i dopuszczenie ich do świadomego umysłu. Metoda pozwala na dotarcie do miejsca pierwotnego zranienia i wprowadzeniu podstaw nowego wzorca reakcji.

Prowadzący:

Anna Litkie

Doula i terapeutka pracy z ciałem – shiatsu i biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej (craniosacral).

Od ponad 10 lat współpracuje z Fundacją Rodzić po Ludzku, gdzie prowadzi szkolenia dla położnych i dla par przygotowujących się do porodu.

W  2009 r. sprowadziła do Polski metodę Transitions, obecnie jest jej krajowym superwizorem.

Od ponad 18 lat prowadzi terapię indywidualną, warsztaty shiatsu i rozwoju osobistego. W swojej praktyce łączy głęboką pracę z ciałem i psychologię zorientowaną na proces.

Jest absolwentką International School of Shiatsu i International School of Biodynamic Craniosacral Therapy w Szwajcarii.

Informacje i zapisy Katarzyna Figlewicz tel. 781-944-564

Liczba miejsc ograniczona